Haberler

T.C. Ticaret Bakanlığı UR-GE Proje Desteği Dokuz Eylül Ulusal Sağlık Endüstrilerinin İhracat ve Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Projesi

Previous
Next

T.C. Ticaret Bakanlığı’nın UR-GE desteği kapsamında yer alan; Dokuz Eylül Teknoloji Geliştirme A.Ş. – DEPARK ve Dokuz Eylül Ulusal Sağlık Endüstrileri Derneği – DUSED tarafından yürütülen Dokuz Eylül Ulusal Sağlık Endüstrilerinin İhracat ve Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Projesi ile 24 firmanın oluşturduğu sağlık kümesi faaliyetlerine başlamıştır.

5-6 Aralık 2022 tarihlerinde “Rekabet Stratejileri ve Stratejik Yönetim” başlıklı ilk eğitim faaliyetimiz, kümede yer alan 17 firmamızın katılımı ile İzmir Beyond Hotel’de gerçekleşmiştir.

DUSED’in Proje iştirakçisi olduğu Izmir Ent4Int Projesi başladı!

 

Dokuz Eylül Üniversitesi Teknoloji Geliştirme A.Ş. (DEPARK) ve Dokuz Eylül Üniversitesi ortak başvurusu ile “ICMPD – International centre for Migration Policy Development (Uluslararası Göç Politikaları Geliştirme Merkezi)” tarafından “ENHANCER, Common Use Facilities” programı kapsamında desteklenen bir girişimciliği destekleme projesi olan “İZMİR Ent4Int: Centre for Entrepreneurs with Experiential Learning” Projesi kapsamında çalışmalar başladı.

Geçici koruma altındaki katılımcıların girişimcilik kapasitelerini ve aralarındaki işbirliğini artırmak üzere Izmir Ent4Int Projesi 60 SuTP ve 40 LHC’yi doğrudan hedef kitle olarak belirlemiştir. Izmir Ent4Int proje ekibi, 8 Temmuz 2022 tarihinde projenin resmen başlamasıyla belirlenen karma gruba girişimcilik eğitimi, mentörlük, ticarileşme ve pazarlama gibi desteklerle bir araya getirecek bir ortak kullanıma açık merkezi oluşturma sürecine başlamıştır.

Eğitim sürecine ek olarak destekleyici bilgilendirme toplantıları, özellikle uluslararasılaşma ve uluslararası pazarlama konularında webinar faaliyetleri gerçekleştirilecektir. Bunların yanında girişimci adayları olan SuTP ve LHC grupları arasında bir sinerji oluşturulması ve iki toplum arasındaki entegrasyonun da geliştirilmesi hedefler arasındadır. Bu kapsamda proje kapsamında ortaya çıkarılarak olan fiziki ortak kullanım tesisi kısaca“Izmir Ent4Int” olarak adlandırılacak ve programa kabul edilen tüm girişimci adaylarına açık bir ağ kurma alanı olacaktır.

18 ay sürecek proje kapsamında belirli zaman dilimlerinde gerçekleşecek eğitim faaliyetlerinin ardından başarılı 10 girişimciye teknopark bünyesinde kuluçka ofis imkanı sağlanacaktır. Planlanan faaliyetlerde, girişimcilik alanında bilgi ve tecrübesi olan kurumların da iştirakçi olarak proje faaliyetlerinde yer alması planlanmaktadır.

Izmir Ent4Int Proje iştirakçileri:

* Dokuz Eylül Üniversitesi İzmir Meslek Yüksek Okulu (IMYO)

* Dokuz Eylül Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (DETTO)

* Ege Genç İş İnsanları Derneği (EGIAD)

* Aliağa Organize Sanayi Bölgesi (Aliağa OSB)

* BV Technology Business Development Consultancy and Org. Serv. Co.

* Dokuz Eylül Ulusal Sağlık Endüstrileri Derneği (DUSED)

https://www.izmirent4int.com/

SURGE Projesi Lansman Etkinliği ve Çalıştayı

Dokuz Eylül Üniversitesi Teknoparkı (DEPARK) yürütücülüğünde ve Dokuz Eylül Ulusal Sağlık Endüstrileri Derneği (DUSED) işbirliğinde geliştirilen Dokuz Eylül Ulusal Sağlık Endüstrilerinin İhracat ve Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Projesi’nin (SURGE) lansman ve çalıştay etkinliği gerçekleştirildi. DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar ve Sağlık Bakan Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci’nin çevrimiçi katılım gösterdiği lansman toplantısında, TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Yozgatlıgil, DEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fatma Duygu Özel Demiralp ve DEPARK Genel Müdürü Prof.Dr. Özgür ÖZÇELİK’ın katılımlarının yanı sıra proje ekibi, dernek yöneticileri ve üniversite mensupları yer aldı.

Derneğimiz hakkındaki güncel gelişmeleri bu alanda takip edebilirsiniz.

Previous
Next